Historia

 Start / Historia

Nasza historiaNajważniejsze wydarzenia Naszej działalności


 • 2012

  Wynajęcie ostatniej wolnej powierzchni w biurowcu Centrum Królewska przez nowego najemcę - Westwing Home Living Poland Sp. z o.o. Hotele Radisson Blu i Rezydent w Sopocie, jako obiekty rekomendowane przez UEFA gościły zawodników i działaczy UEFA w ramach Mistrzostw Europy w piłce nożnej.

 • 2011

  Zakończenie z sukcesem procesu połączenia Rezydent SA (spółka przejmująca) i Hotel Rezydent – Gdańsk Sp. z o.o. (spółka przejmowana) w drodze przeniesienia całego majątku spółki przejmowanej na rzecz spółki przejmującej.

 • 2010

  Zawarcie umowy i w efekcie przekazanie zarządzania Hotelem Rezydent w Sopocie międzynarodowej grupie zarządzającej hotelami - spółce Rezidor Hotels Aps Danmark.

 • 2009

  Zakończenie przez spółkę zależną Hotel Rezydent Gdańsk sp. z o.o. budowy prestiżowego, działającego obecnie pod flagą międzynarodowej sieci hotelowej obiektu – RadissonBLU Hotel Gdańsk. Wynajęcie dwóch pięter przez nowego najemcę w biurowcu Centrum Królewska - Ambasada Królestwa Danii.

 • 2008

  Połączenie spółki Rezydent S.A. ze spółkami Królewska Sp. z o.o., Browarna Sp. z o.o., Grupa Polpager Sp. z o.o., Hotel Rezydent Sopot Sp. z o.o. w drodze przeniesienia całego majątku wymienionych spółek na rzecz REZYDENT S.A..
  Z dniem 31 marca 2008 spółki przejmowane przestały istnieć, a spółka REZYDENT S.A. wstąpiła we wszystkie prawa i obowiązki spółek przejętych.

  Spółka REZYDENT SA staje się 100% właścicielem Spółek: Hotel Rezydent Gdańsk Sp. z o.o. oraz Sowińskiego 72 Sp. z o.o. Siedziba Spółki znajduje się na XIII piętrze w budynku Centrum Królewska, przy ul. Marszałkowskiej 142. Biurowiec ten jest wynajmowany na potrzeby własne oraz przez: Bank Zachodni WBK SA, White & Case W. Daniłowicz W. Jurcewicz i Wspólnicy - Kancelarię Prawną Spółka komandytowa.

 • 2007

  Powołanie Spółki Sowińskiego 72 Sp. z o.o., jako spółki celowej, zajmującej się realizacją projektu budowy nowoczesnego osiedla mieszkaniowego w Szczecinie.

 • 2004

  Zakończenie przez Rezydent S.A. budowy Villi Rezydent przy ul. Morskiej w Sopocie oraz sprzedaż wszystkich apartamentów i lokali użytkowych.

 • 2003

  Do obiektu Centrum Królewska wprowadza się kolejny najemca- White & Case W. Daniłowicz W. Jurcewicz i Wspólnicy - Kancelaria Prawna Spółka komandytowa.

 • 2002

  Zakończenie budowy i przekazanie do eksploatacji wielofunkcyjnego obiektu, tzw. Krzywego Domku w Sopocie.
  Zakończenie budowy ekskluzywnego apartamentowca z usługami na parterze przy ul. Wiślanej na warszawskim Powiślu. Budynek został wniesiony do celowej Spółki Browarna Sp. z o.o. myślą o wynajmie apartamentów i ich eksploatacji. Budynek został sprzedany deweloperowi Restaura Polska Sp. z o.o. w 2007 roku.

  Rezydent S.A. wnosi budynek Hotelu Rezydent do spółki celowej Hotel Rezydent Sopot Sp. z o.o..

  Spółka celowa Królewska Sp. z o.o. rozpoczyna eksploatację 14-kondygnacyjnego biurowca klasy A Centrum Królewska. Do obiektu wprowadza się pierwszy najemca – Bank Zachodni WBK SA.

  Rozpoczęcie przez Rezydent S.A. budowy przy ul. Morskiej w Sopocie kameralnego apartamentowca, Villa Rezydent, w którym wszystkie lokale zostały sprzedane jeszcze na etapie budowy.

  Celowa spółka zależna Hotel Rezydent Gdańsk Sp. z o.o. rozpoczyna inwestycję hotelową w Gdańsku przy reprezentacyjnej ul. Długi Targ – budowę RadissonBLU Hotel Gdańsk.

 • 2001

  Zakończenie budowy Hotelu Rezydent w Sopocie. Hotel przyjął pierwszych gości w maju 2001 r. Wysoki standard świadczonych usług oraz wyjątkowa, kameralna atmosfera Hotelu sprawiły, iż stał się najchętniej odwiedzanym przez gości z całego świata obiektem w swojej klasie na Pomorzu.

 • 1999

  Polpager Sp. z o.o. powołuje spółkę “REZYDENT” Sp. z o.o. w celu prowadzenia działalności inwestycyjnej, wytwórczej, handlowej i usługowej. Przejęcie praw i obowiązków Spółki „POLPAGER” Sp. z o.o. przez „GRUPA POLPAGER” Sp. z o.o. realizującą poprzez spółki celowe różnorodne projekty deweloperskie.

  Na Spółkę REZYDENT Sp. z o.o. zostaje przeniesione prawo użytkowania wieczystego gruntu położonego w Warszawie przy ul. Wiślanej.

  REZYDENT Sp. z o.o. w listopadzie 1999 r. zostaje przekształcona w REZYDENT Spółka akcyjna.
  Spółka Rezydent SA rozpoczyna realizację kilku inwestycji nieruchomościowych:

  - budowę ekskluzywnego apartamentowca zlokalizowanego przy ul. Wiślanej w Warszawie,
  - budowę prestiżowego Hotelu Rezydent w Sopocie przy Pl. 3 Maja,
  - budowę w Sopocie przy ul. Bohaterów Monte Cassino pierwszego etapu, wielofunkcyjnego obiektu, oferującego pod wynajem powierzchnie biurowe, handlowe i gastronomiczne, tzw. Krzywego Domku,
  - budowę biurowca klasy A Centrum Królewska, poprzez spółkę celową Królewska Sp. z o.o.

 • 1998

  Nabycie przez Polpager Sp. z o.o. (umowa ustanowienia użytkowanie wieczystego gruntu) nieruchomości położonej w Warszawie w obrębie ul. Browarnej, Gęstej, Wiślanej.

 • 1997

  Utworzenie spółki celowej Królewska Sp. z o.o. do realizacji inwestycji polegającej na budowie biurowca klasy A w centrum Warszawy.

 • 1996

  Decyzja Zarządu spółki Polpager Sp. z o.o. o przekształceniu wewnętrznych komórek organizacyjnych prowadzących usługi telekomunikacyjne – przywoławcze i audioteksowe, w samodzielne prawnie podmioty, tj. Ogólnopolski System Przywoławczy "POLPAGER” Sp. z o.o., której pionierska na polskim rynku działalność w zakresie systemów przywoławczych przekształciła się w 2002 roku w telefonię nomadyczną Sferia oraz „AUDIOTELE” Sp. z o.o., będącym pierwszym w Polsce service-providerem usług audioteksowych, współpracującym z zarówno ogólnopolskimi kanałami TVP1 i TVP2, jak również regionalnymi ośrodkami telewizyjnymi.

 • 1990

  Utworzenie spółki Polpager Sp. z o.o., która na mocy umowy z Przedsiębiorstwem Państwowym Polska Poczta, Telegraf Telefon (poprzednik Telekomunikacji Polskiej S.A.), wybudowała i prowadziła ogólnopolską sieć przywoławczą Polpager.

 •   ul. Marszałkowska 142,
       00-061 Warszawa, Polska
 •   +48 22 529 28 00
 •   +48 22 529 28 03
 • rezydent@rezydent.com

O Grupie Rezydent

Rezydent S.A. pozyskuje tereny w najlepszych lokalizacjach miejskich, realizuje na nich obiekty komercyjne wyróżniające się najwyższej klasy, nietypową architekturą, które następnie samodzielnie eksploatuje lub sprzedaje inwestorom branżowym. Obecnie Rezydent rozważa poszerzenie swojej działalności inwestycyjnej na inne dziedziny oferujące ponadprzeciętną stopę zwrotu.


Czytaj więcej